Späť

Kultúrne leto prinesie kopec zábavy, tvorivosti a oddychu

Cooltajner začal už svoje šieste leto. Z pôvodne malého letného projektu vzniklo celoročné kultúrno-komunitné centrum, ktoré ponúka už viac ako päť rokov zaujímavý program všetkým vekovým kategóriám. Nebude tomu inak ani počas tohtoročných prázdnin a je sa veru na čo tešiť.

Na koncertoch domáci i cezpoľná uznávaná špička

Štruktúra programu oproti predošlým letám ostáva primerane zachovaná, pretože aj tento rok chceme ponúknuť aktivity ako deťom, tak aj dospelým či staršej generácii. Návštevníci sa tak môžu tešiť na bohatú ponuku koncertov, z ktorých budú najväčšími ťahákmi vystúpenia českej jazzovej špičky Robert Balzar Trio, pravidelne hrávajúcej s Danom Bártom, či preložený koncert Kataríny Málikovej, niekoľkonásobne ocenenej speváčky a veľkého talentu našej hudobnej scény.

Tešiť sa však môžeme aj na vystúpenia našich regionálnych skupín či jednotlivcov, ako Róberta Fapša s kapelou, skupiny Dany Moment či nového projektu speváčky a hudobníčky Katky Marošiovej s Marekom Fórom. No a na záver leta nebude chýbať ani veľmi obľúbený folkový mikrofestival Odpoviem ti piesňou.

Letné kino premietne lákavé snímky i klubové filmy

Po minulom roku pokračujeme osvedčeným mixom aj v rámci letného kina. Nebudú chýbať nedávne kasové trháky, ale ani klubové snímky, ktoré už tradične ponúkame v spolupráci s projektom KineDok. Na plátne tak odpremietame strhujúci dokument o sexuálnych predátoroch V sieti či slovenský film inšpirovaný reáliami Sviňa, v závere leta aj oscarom niekoľkonásobne ocenený film Joker. Ďalšie tituly budú v priebehu leta nasadzované podľa počasia a časových kapacít v kultúrnom centre.

Pre deti tábory i divadlo

Aj tento rok ponúkame deťom a mládeži možnosť stráviť čas aktívne v našich denných umeleckých kempoch. Počas akadémie módy a dizajnu sa bude pod vedením skúsených lektoriek opäť tvoriť zaujímavá kolekcia, v muzikálovom tábore zase nacvičovať divadelné predstavenie. Prihlásiť sa do táborov možno do 20. júla.

Nebudú chýbať ani divadelné predstavenia pre najmenších, rodinný deň, počas ktorého bude pripravená spoločná grilovačka, mnoho aktivít a aj z juniálesu presunutý farebný beh, ktorý sa minulý rok deťom veľmi páčil.

Z tematických dní aj tento rok pripravujeme Deň zdravia a Eko day, o ktorých podrobnosti zverejníme v priebehu júla.

Pravidelné kurzy pokračujú aj v lete

Celoročné oddychové a relaxačné kurzy vzhľadom na momentálnu situáciu a veľký dopyt kurzistov budú pokračovať aj počas letných mesiacov. Pondelky a piatky budú patriť Joge s Češkou, v pondelky a stredy bude Radka Žižková predtancovávať Ladies Dances, utorky už tradične patria Country Dances so Zdenkou Ciesarikovou, štvrtky Marte Majerčíkovej a kurzu Energy Latino Dance a utorky stoličkovej joge s Ivou Sudorovou. Novinkou počas leta bude aj projekt English Tea Time s lektorkou Katkou Jurdíkovou, počas ktorého si budú môcť všetci záujemci oprášiť svoje jazykové zručnosti.

Leto zavŕšime street art podujatím

Záver leta bude bude patriť premiérovému podujatiu Street pART, na ktorom participujeme s občianskym združením Skateboardový klub ENDE. Počas tohto podujatia bude pripravených niekoľko umeleckých vystúpení, tvorivých a športových exhibícií, workshopov a ďalších aktivít, ktoré súvisia so street life subkultúrou.

KULTÚRNE PODUJATIA PODPORIL Z VEREJNÝCH ZDROJOV FOND NA PODPORU UMENIA, KTORÝ JE HLAVNÝM PARTNEROM KC COOLTAJNER. VĎAKA PATRÍ AJ VŠETKÝM ADOPTÍVNYM RODIČOM STOLIČIEK V KULTÚRNOM CENTRE.

PROGRAM KULTÚRNEHO LETA V KC COOLTAJNER

PRAVIDELNÉ KURZY

  • Pondelok: 16:30 Ladies Dances; 18:00 Joga s Češkou; 19:00 Joga s Češkou (v prípade pekného počasia sa cvičí na Kalvárii)
  • Utorok: 9:30 Stoličková joga; 17:00 Country Dances I.; 18:00 Country Dances II.
  • Streda: 9:00 Stretnutie mamičiek; 16:30 Ladies Dances
  • Štvrtok: 17:00: English Tea Time; 18:00 Energy Latino Dances
  • Piatok: 16:45 Joga s Češkou pre tehotné; 18:00 Joga s Češkou

Ostatné podujatia budú operatívne zaraďované podľa dostupných časových kapacít a predpovede počasia.