Späť

Preložený koncert Kataríny Málikovej sa uskutoční v auguste

Pozývame vás na koncert Kataríny Málikovej, ktorý sa v rámci Postalgia Tour uskutoční v KC Cooltajner v náhradnom termíne 27.8.2020.

TOTO PODUJATIE PODPORIL Z VEREJNÝCH ZDROJOV FOND NA PODPORU UMENIA.

Druhý album Kataríny Málikovej, držiteľky troch Rádiohláv za debutovú nahrávku Pustvopol, má názov Postalgia a autorku posunul do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom.

V repertoári nového albumu Katarína zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý stále miestami odkazuje na „temný horehronský“ vokál. Nevesta hôľ tam síce niekde je, no oveľa viac budeme počuť nové nástroje, syntetizátory, či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Postalgia je jemná, zahmlená no veľmi silná spomienka na niečo, čo sa nestalo. Objavuje temné zákutia ženskej duše, efemérnosť romantických vzťahov, minulosť a nuansy detských
spomienok, ktoré nás celý život sprevádzajú a ovplyvňujú. Niektoré skladby sa dotýkajú témy krehkej ľudskej psychiky.

Album sa nahrával v PULP Studio v Bratislave a Katarína ho produkovala za asistencie Andreja Hrušku, producentom z Littlebeat Entertainment s.r. o. (Celeste Buckingham, Zdenka Predná, Zuzana Mikulcová, Lucie Bíla, Katka Knechtová, Majk Spirit a i…), ktorý sa ujal aj mixu.

K starým spoluhráčom z éry Pustvopolu, bubeníkovi Tomášovi Hríbikovi (Jana Kirschner, Says, Deaths, Prezident Lourajder) a klaviristke Klaudii Kosmeľovej (Opera SND) sa pridal talentovaný mladý basgitarista a kontrabasista Michal Šelep, ktorý hudobne spolupracuje s Martinom Valihorom, Petrom
Lipom, Andrejom Šebanom, Radom Tariškom, či Zuzanou Mikulcovou aj Danom Bártom.

Katarína Máliková – spev, syntetizátory, vokálne procesory, PC
Klaudia Kosmeľová – klávesové nástroje, syntetizátory, vokály
Michal Šelep – basgitara, kontrabas, syntetizátory
Tomáš Hríbik – bicie nástroje, perkusie, elektronický pad, drum machines, sampler