Späť

Warholov Pop Art aj Kimono Street Fashion: Prihláste sa do Akadémie módy 2023!

Kultúrno-vzdelávacie centrum Cooltajner aj tento rok organizuje Akadémiu módy a odevného dizajnu, ktorá bude aj počas tohto leta zameraná na tvorbu dvoch pútavých kolekcií.

Akadémia módy a odevného dizajnu je letný denný prezenčný tábor, do ktorého sa môže prihlásiť každý so záujmom o módu a odevný dizajn a jeho vek je v rozmedzí 9 až 17 rokov (vrátane). Tento rok uskutoční v termíne od 24. do 28. júla 2023 a jeho cena bude z dôvodu nárastu všetkých vstupov o niečo vyššia – v sume 129 eur. Na tábor však možno uplatniť rekreačný poukaz.

Akadémia bude prebiehať formou denného dochádzania do Kultúrno-vzdelávacieho centra Cooltajner od 8:30 do 15:30, bude vedená skúsenými lektorkami v danom odbore, s pomocou asistentiek venujúcim sa príslušnému umeleckému zameraniu.

V cene je zahrnuté a počas tábora bude zabezpečené:

  • lektorský dohľad – teoretická a praktická výuka pod vedením profesionálok,
  • materiál a pomôcky pre tvorbu modelov a doplnkov,
  • strava formou bufetových stolov počas celého dňa (desiata, obed, olovrant),
  • celodenný pitný režim,
  • profi vizáž/líčenie a účes,
  • profesionálna fotografka,
  • vytvorené modely ostávajú vo vlastníctve tvorcu.

Prihlásiť ašpiranta do Akadémie módy môže len zákonný zástupca prostredníctvom prihlasovacieho formuláru, ktorému bude zaslaná záväzná prihláška s výzvou na úhradu účastníckeho poplatku.

Cena Akadémie je vzhľadom na stravovacie, materiálovo-technické a lektorské zabezpečenie nasledovné: 129 eur/osoba (vytvorený model navyše ostáva účastníkovi tábora vo vlastníctve). Rodičia si môžu na tábor uplatniť rekreačný poukaz, k čomu bude vystavená faktúra a potvrdené predložené tlačivo.

Tento rok s Andym Warholom v štýle Pop Artu a Kimono Street Fashion

Akadémia módy bude mať v našom meste už 6. úspešné pokračovanie, aj tentoraz pod vedením skúsených dizajnérok a módnych návrhárok Lenky Krivej a Saši Rosiny, ktorým budú asistovať Veronika Vranáková, Lucia Kručay-Lojková a Katka Gundová.

Pod vedením lektoriek bude počas tábora hlavnou náplňou oboznámenie sa so základmi návrhárstva, súčasnými odevnými trendmi, upcyklačnými postupmi, navrhnúť vlastnú dizajnovú kolekciu a spoločne ju zhotoviť. Akadémia bude zavŕšená módnou prehliadkou s profesionálnym fototermínom v réžii Veroniky Šeliga Pilátovej, a aj tento rok všetky vytvorené kúsky ostávajú po skončení Akadémie ich tvorkyniam.

Dokedy sa možno prihlásiť?

Uzávierka prihlášok do tábora je 31. mája 2022, v prípade väčšieho záujmu uprednostníme skôr registrovaných uchádzačov. V prípade otázok sa na nás neváhajte obracať prostredníctvom mailu cooltajner@gmail.com.

Aj tento projekt sa nám darí realizovať vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý nás podporil z verejných zdrojov.

Link na prihlasovací formulár, ak sa vám v tomto článku neotvoril správne, nájdete tu>>>

Kapacita tábora je momentálne naplnená. Vyplnením prihlasovacieho formuláru sa zaradíte do listu náhradníkov. V každom prípade vás budeme informovať o vyhodnotení žiadosti, s predpokladom do konca mája 2023.