Späť

Výpravná šou orchestra s filmovou projekciou: Okrídlené hity rozozvučia okolie Cooltajnera

Večer posledného prázdninového piatku bude patriť pompéznej hudobno-vizuálnej udalosti. Predstaví sa nám viac ako 40-členný Summer Wind Orchestra s nádielkou slovenských i svetových filmových a populárnych melódií, ktorými si pripomenieme aj storočnicu slovenského filmu.

Aktualizované 24.8. | Koncert s projekciou sa uskutoční z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia v rovnaký dátum 27.8 o 20:30, avšak v divadelnej sále Domu kultúry OZK (Odborov 245, 01701 Pov. Bystrica).

Výpravná šou, ktorá ulahodí zraku i sluchu

Večer filmovej a populárnej hudby v podaní Summer Wind Orchestra je podujatie, ktoré svojou výpravou v Považskej Bystrici doposiaľ nemá obdobu. Počas večera sa nám v sprievode projekcie predstaví viac ako 40-členný dychový orchester, ktorý zahrá viac ako desiatku okrídlených melódií, viažucich sa na slovenské i svetové snímky.

Legendárne hity z domova i zo sveta

Hudobnícky ansámbel počas večera predstaví v rôznych aranžmánoch skladby svetových skladateľov, ale aj známe soundtracky nezabudnuteľných filmov či seriálov. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na skladby z Oscarmi ovenčených snímkov ako Titanic, Forrest Gump či Skyfall, ale aj na melódie z jediného slovenského filmu oceneného zlatou soškou – Obchod na korze.

Nebudú však chýbať ani také skladby ako je valčík od Dmitrija Šostakovička, legendárna hudobná téma Karla Svobody z filmovej rozprávky Soľ nad Zlato, či nádielka v podobe tých najznámejších hitov skupiny ABBA, ktoré zazneli vo filme Mamma Mia!

Všetko v sprievode projekcie

Takmer všetky skladby budú sprevádzané v reálnom čase projekciou z filmových záberov, o ktorú sa postará tím profesionálov z réžie priamo na mieste.

Celý večer sa uskutoční v prípade priaznivého počasia v exteriérovom okolí Kultúrneho centra Cooltajner pri Dome kultúry OZK v Považskej Bystrici. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v jednej z veľkých sál Domu kultúry.

Predpredaj vstupeniek spustený

Vstupenky je možné získať v predpredaji za 8 eur, na mieste v prípade voľných kapacít budú v hodnote 10 eur. Keďže ide o prvý ročník podobného formátu, sedenie je voľné. To znamená, že návštevníci, ktorí prídu skôr, majú väčšiu možnosť voľby sedenia. Časť bude situovaná pri stoloch, časť bude aranžovaná v radoch za sebou. Počas večera bude dostupný samoobslužný bufet, v ktorom si budú môcť návštevníci zakúpiť rôzne nápoje a pochutiny.

Ešte nemáte vstupenky? Nečakajte a kupujte 😉


Zároveň prosíme všetkých návštevníkov, aby dbali na pokyny organizátorov a protipandemické nariadenia. Vzhľadom na aktuálnu platnosť nového covid automatu, je vysoko pravdepodobné (upresníme v týždni koncertu), že na vstup do areálu bude nevyhnutné splniť jedno z kritérií:

  • úplné očkovanie proti covid-19 (podľa pravidiel ÚVZ SR),
  • alebo potvrdenie o prekonaní covid-19 od lekára nie staršie ako 180 dní,
  • alebo negatívny test – antigénový nie starší ako 48 hodín, PCR nie starší ako 72 hodín,
  • v prípade, že by sa okres Považská Bystrica nachádzal stále v zelenej fáze, vstup bude umožnený komukoľvek s platnou vstupenkou.

Aj toto podujatie podporil z verejných zdrojov náš hlavný partner, Fond na podporu umenia. Ďakujeme!