Späť

Vstupenky na koncert Kataríny Málikovej už v predpredaji

Famózna Katarína Máliková opäť prichádza do Coolajneru! Pozývame vás na sólo koncert hudobníčky, speváčky, skladateľky a textárky Kataríny Málikovej, ktorý sa uskutoční v piatok 27.10.2023 o 20.00 v kultúrno-vzdelávacom centre Cooltajner.

Vstupné na koncert je 5 eur v predpredaji prostredníctvom aplikácie v spodnej časti článku, na mieste 7 eur (voľné sedenie).

Tento koncert podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

O interpretke Kataríne Málikovej

Katarína Máliková je jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej hudobnej scéne. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) si získal uznanie kritikov, nominácie i ocenenia na Slovensku, aj v zahraničí a je považovaný za jeden z najžiarivejších slovenských debutov za poslednú dekádu. Postalgia (Slnko records, 2019), v poradí jej druhý štúdiový album prekračuje hranice žánru world music a zaraďuje sa medzi nahrávky v štýle synth-pop s prvkami vážnej hudby.

Katarína Máliková dosiaľ vystúpila v 12 krajinách po celej Európe, jej hudba zaznela v rádiách po celom svete (BBC6, KEXP) a momentálne vystupuje sólovo, kde sa vracia k jej klasickému hudobnému remeslu. Brilantné klavírne aranžmány v jej podaní doprevádzajú vokál širokého ambitu, ktorý balansuje na často extrémnych polohách hlasových registrov. Minimalistické klavírne a vokálne improvizácie dopĺňa loopovanie, ktoré vrství vokály aj zvuky klavíra a tak vytvára snové zvukové plochy naprieč jej vystúpením.