Späť

Veľký detský Juniáles je späť: Pozrite sa, čo na nás čaká

Aj tento rok sa môžu všetky rodiny tešiť na jedinečné a nezabudnuteľné podujatie – VEĽKÝ DETSKÝ JUNIÁLES – ktorý sa uskutoční v piatok 19. júna 2020 od 15:30 pri KC COOLTAJNER. Na čo všetko sa môžete tešiť?

KOPEC AKTIVÍT S NÁVRATOM DO HISTÓRIE

Počas popoludňajšieho podujatia venovaného všetkým deťom a rodinám sa nám predstaví skupina divadelného šermu so svojim divadelným predstavením, po ktorom bude nasledovať aj streľba z makiet historických zbraní a ďalšie aktivity súboru.

Pripravené budú aj rôzne hry pre princezné a rytierov či ďalšie tvorivé dielne s historickou tematikou a ukážky práce cechu historických remesiel: deti si budú môcť vyrobiť rôzne náramky, brošničky, vyskúšať si hrnčiarsky kruh, budú môcť sledovať odlievanie cínových vojačikov či vyrobiť si drevenú zbraň. Zároveň budeme v rámci kreatívnej tvorivej dielne maľovať hrad a klietku hanby, a možno budeme strieľať aj z naozajstného dela!

BUDE AJ FAREBNÝ BEH A FOTOBÚDKA

Pre veľký úspech z minulého roka zavŕšime podujatie veľkým farebným behom všetkých rytierov a princezien! Vstupné na osobu je 4 eurá/dieťa (platí sa na mieste), dospeláci ako sprievod majú podujatie zdarma, môžu však dobrovoľne prispieť na ďalšie rozvojové aktivity KC Cooltajner.

V cene vstupného je naviac okrem divadelného predstavenia a možnosti odskúšať si zmienené aktivity (vrátanie materiálových nákladov) aj fotografovanie vo FOTOBÚDKE – jedna gartis fotka na vstupenku, plus drobné občerstvenie vo forme limonád a melónov.

HISTORICKÉ DOBROTY NASÝTIA VŠETKÝCH HLADOŠOV

Pre veľkých hladošov bude dobovú kuchyňu zabezpečovať OZ Cibuliar z Milochova, ktorého gazdovia a gazdiné dovezú originálne stredoveké milochovské hamburgery (chlieb s masťou a cibuľou), osladiť si život budete môcť moravskými koláčmi a kysnutými buchtami, respektíve lokšou s makom, ak maku neholdujete, môžete ho vymeniť za pečeňovú plnku. Výťažok z predaja pochutín pôjde na rozvoj tohto partnerského OZ, ktoré sa stará o rozvoj kulturno-komunitného života v Milochove.

DOBOVÝ KOSTÝM JE ODPORÚČANÝ, NIE VŠAK PODMIENKOU. Vzhľadom na farebný beh a ďalšie workshopové aktivity odporúčame voliť oblečenie, ktoré môžu deti zašpiniť.

TEŠÍME SA NA VÁS 😉

TOTO PODUJATIE PODPORIL Z VEREJNÝCH ZDROJOV FOND NA PODPORU UMENIA, ĎAKUJEME!