Späť

Topoľana v KC Cooltajner: Unikátne spojenie londýnskeho jazzu a slovenského folklóru

Pozývame Vás na koncert, kde sa spojí londýnsky jazz a slovenský folklór, už 17. mája o 19.30 v KC Cooltajner (Koridor).

Mária Reháková je jazzová flautistka, speváčka a skladateľka pôsobiaca medzi Londýnom a Bratislavou. Absolvovala turné po mnohých krajinách Európy (SK, CZ, AT, UK, ES, IT, DE, NL) a USA, či už s vlastnou tvorbou, ako hosťujúci umelec, alebo ako flautistka prestížneho anglického jazzového orchestra „NYJO“. Študovala jazz na londýnskej Guildhall School of Music. Je držiteľkou ceny “JazzStartUp 2022”.

Mária vo svojom sextete TOPOĽANA spája londýnsky jazz so slovenskými ľudovými piesňami, s ktorými vyrastala ako tanečnica a speváčka vo folklórnom súbore Kremienok. Kapela zložená z popredných londýnskych jazzmanov hrá jej kompozície a aranžmány inšpirované ľudovou hudbou. Od založenia projektu v roku 2017 kapela absolvovala viaceré medzinárodné turné v šiestich európskych krajinách a tiež nahrali svoj debutový album, ktorý oficiálne vydajú v októbri tohto roku.

Na ich koncerte v Koridore priblížia divákom tento pripravovaný album, a tiež budú mať k dispozícií exkluzívny limitovaný počet čerstvo vytlačených CD v predpredaji!

„Kvalitné vystúpenie plné emócií a úprimnej lásky a oddanosti k hudbe“ Dávid Oláh, jazz.sk

„Mária má výrazný a osobitý prejav ako hudobníčka aj skladateľka a v Topoľane vytvorila niečo naozaj jedinečné. Jej pútavá, hrejivá hra dopĺňa jej invenčné kompozície a aranžmány pre neobvyklú zostavu dychov – flauta, klarinet a saxofón.“ Gareth Lockrane, bristký jazzový flautista


Obsadenie:

  • Mária Reháková – flute, voice
  • Sam Knight – tenor saxophone
  • Gustavo Clayton Marucci – clarinet
  • Eddie Lee – piano
  • Peter Korman – double bass
  • Floyer Sydenham – drums
Toto podujatie je podporené zo zdrojov Fondu na podporu umenia.