Späť

3. swingový bál Cooltajneru sa uskutoční poslednú fašiangovú sobotu

Poznáme dátum 3. swingového bálu v štýle 1. Československej republiky, ktorý vám prinášajú Cooltajner a Koridor. Pozorne si poznačte nasledujúci dátum: 10. február 2024 (sobota) o 19.00 to celé opäť vypukne! Navyše, predpredaj vstupeniek na tento dobový ples zahájime už 28. októbra 2023, teda práve na 105. výročie vzniku prvej spoločnej republiky Čechov a Slovákov.

Čo vás čaká a neminie

Cooltajner už po tretíkrát organizuje dlho žiadaný reprezentačný ples. Pre veľký úspech ostatného ročníka plesu bude aj tento v rovnakej téme – v štýle opulentných bálov s nádychom atmosféry prvej republiky. Hlavnou hviezdou večera bude opäť náš dobre známy a milovaný Big Band Orchestra – zhruba 20-členné hudobné teleso, ktoré sa opäť postará o skvostný hudobný zážitok.

Vrátime sa v čase

Drvivá väčšina plesov volí štandardný protokol a priebeh, my sme sa rozhodli, že budeme pokračovať v úspešnej vintage forme. Aj teraz sa teda vrátime späť v čase o sto rokov – do čias prvej Československej republiky, do doby, keď to v podnikoch žilo swingom, dobrou jazzovou hudbou, voňalo cigarami, k dámam patrili honosné šperky, čelenky do vlasov a žiadnemu gentlemanovi nechýbal na hlave klobúk.

Dress code = jedine vintage 

Oblečenie na bál je teda pomerne zrejmé – dámy môžu zvoliť namiesto tradičných škrobených rób aj odvážnejšie koktailové šaty, vzorované pančušky, rozhodne by nemali chýbať čelenka, rukavičky či výrazný šperk. Možností je nespočetné množstvo a veríme, že si túto časť prípravy dámy patrične užijú.

Gentlemani by rozhodne mali staviť na frak alebo smoking, no v krajnom prípade si vystačia aj s klasickým oblekom či retro vecami po starom otcovi. Čím však starosvetskejší nádych bude oblek mať, tým lepšie. Určite by nemal chýbať klobúk, výrazná viazanka, šatka či motýlik, rovnako tak traky a hodinky. Povolené sú aj vesty, rukavice, paličky a ďalšie doplnky (viac inšpirácií na fotografiách).

Hudba = jedine dobrý band

Lahôdkou na cooltajnerovskom bále bude aj tentokrát hudba – stavili sme na to najlepšie, čo môže dotvoriť skutočnú prvorepublikovú atmosféru. Ako hlavný hudobný hosť bude večerom sprevádzať Big Band Orchestra, ktorý nás bálom prevedie až k tombole v neskorých polnočných hodinách. V podaní big bandu zaznejú tie naozaj kultové okrídlené muzikantské evergreeny, ale aj súčasné hity upravené do nezabudnuteľných aranžmánov. V prestávkach si môžu návštevníci užiť jazzové trio či živú klavírnu hudbu v kafetérii, či už pri rozvoniavajúcej káve alebo ostrejšom koňaku.

Bude klasika, aj menšie prekvapenia

Počas bálu sa môžete občerstviť počas celovečerného bohatého bufetu – a keď píšeme celovečerného, tak aj myslíme celovečerného. Pre maškrtné jazýčky nebude chýbať rozmanitý candy bar. Ten bude pripravený v malej sále a dopĺňaný bude v priebehu celej noci. V cene vstupenky je celovečerná konzumácia sódovej pramenitej vody, slovenského vína či čapovaného tankového piva, ale aj káva alebo čaj podľa svojho výberu. Po polnoci bude pripravená tradičná tombola, ktorej výťažok poputuje na rozširovanie kultúrnych aktivít v KC Cooltajner.

Veľká vďaka patrí hlavnému partnerovi kultúrneho centra Cooltajner – Fondu na podporu umenia, ktorý tento hodnotný umelecký večer podporuje z verejných zdrojov.

Kvôli vstupenkám nemusíte nikam chodiť

Vstupenky na vintage bál kúpite z pohodlia svojho domova, nemusíte nikam chodiť. Už od 28. októbra 2023 od 12.00 si prostredníctvom aplikácie v tomto článku vyberiete počet kusov pri preferovanom stole, zaplatíte kartou a vstupenky vám prídu priamo na váš mail. Pri vstupe na bál stačí ukázať vstupenku zo svojho smartfónu, na základe ktorého vám uložia do šatne vaše zvršky. Cena jednej vstupenky v prvej fáze predpredaja (od 28.10. do 23.12.) je 55 eur.

Plán sedenia nájdete na obrázku v galérii nižšie.Čo všetko je v cene vstupenky:

  • v prvom rade kvalitná hudobná produkcia (Big Band, jazz trio, klavírna hudba, retro DJ),
  • welcome drink v podobe talianskeho primitva,
  • občerstvenie formou celovečerného bohatého bufetu,
  • lahodný candy bar,
  • káva alebo čaj podľa vlastného výberu,
  • sódová pramenitá voda počas celého večera,
  • slovenské víno alebo české tankové pivo podľa vlastného výberu počas celého večera,
  • šatňová služba.