Späť

Pokus číslo 3: Šansónový koncert Kataríny Koščovej sa uskutoční na začiatku júna

Veríme, že tentokrát to konečne vyjde! 3. júna 2021 o 19:00 sa v kultúrnom centre Cooltajner predstaví famózna šansonierka Katarína Koščová, spoločne s klavírnym majstrom Danielom Špinerom.

Tvorba speváčky Kataríny Koščovej inklinuje k hudobným štýlom ako je šansón, jazz, folk. Svoje texty píše v slovenčine, vychádza tiež zo slovenskej ľudovej tradície. S klaviristom Danielom Špinerom tvoria zohratú autorskú a interpretačnú dvojicu a po piatich rokoch prichádzajú s novým autorským albumom Hranica dažďa.

Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym doprovodom na cédečku obohatený o sláčikové kvarteto, akordeón, gitaru a klarinet sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Má za sebou úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si aj s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi.V roku 2012 zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.

Koncert Kataríny Koščovej a Daniela Špinera sa uskutoční 3. júna 2021 v KC Cooltajner o 19:00, vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu 7 eur, priamo na mieste, pokiaľ nebudú vypredané, budú v cene 10 eur.

Tento koncert podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ďakujeme.