Späť

Magický objav roku v Považskej: Prichádza k nám VESNA

Dievčenská skupina Vesna speváčky, skladateľky a textárky Patrície Fuxovej vyrazila na turné. Kapela v zložení speváčka Patricie Fuxová, huslistka a kapelníčka Bára Šůstková, klaviristka Olesya Ochepovska a bubeníčka Markéta Vedralová zakončí československé turné s názvom #MyaVy v Považskej Bystrici v KC Cooltajner.

Lístky aktuálne v predaji v sieti PREDPREDAJ.SK TU>>

Na koncertoch zaznejú skladby z najnovšieho albumu Pátá bohyně s tematikou prírody, slovanských motívov a ženstva i nové piesne nahraté behom letného sústredenia kapely. Za debutové CD Pátá bohyně, ktorým charakterizujú hudobný návrat ku koreňom a snové texty, bola Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategórii Objav roku. Na albume je mimo iné i duet Patricie a Vojtecha Dyka s úspechom uvedený koncom minulého roku na hudobnej a tanečnej show v Obecnom dome v Prahe. Turné #MyaVy odštartovalo 16. októbra v Plzni a vyvrcholí v adventnom čase, 7. decembra v Považskej Bystrici.

Jedna z trinástich noviniek na albume Pátá bohyně dostala obrazovú podobu pod režijným vedením Czech Vibes behom natáčania v Malom Tibete, kam Patricie Fuxová zamierila spoločne s dobrovoľníkmi z českej neziskovky Brontosauři v Himálajích. Brontosauři v Himálajích dlhodobo pomáhajú obyvateľom dedinky Mulbekh v Malom Tibete, primárnym cieľom je rozvoj tamojšej školy, podpora vzdelávania a tradičných hodnôt.

Lístky aktuálne v predaji v sieti PREDPREDAJ.SK TU>>

Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu Umenia.