Späť

Krehkosť bez príkras a filtrov: Do Cooltajneru sa vracia Katarína Koščová s Danielom Špinerom

Do Cooltajneru po dlhšej prestávke opäť prichádza so svojimi piesňami speváčka Katarína Koščová za sprievodu už neodmysliteľného hudobníka Daniela Špinera. Záver septembra bude preto opäť patriť jemnej, citlivej a zmyslenej tvorbe a prezentácii tejto skvelej hudobníckej dvojice.

Koncert Kataríny Koščovej a Daniela Špinera sa uskutoční v piatok 27.9.2024 o 18.00 vo veľkej sále KVC Cooltajner, toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Vstupné v predpredaji (cez aplikáciu na konci článku):

  • dospelí – 17 eur
  • deti, študenti, seniori – 12 eur

V deň koncertu na bráne:

  • dospelí 19 eur
  • deti, študenti, seniori – 14 eur

Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová – Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach.

Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.

Katka: „Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie.“ Katarína a Daniel vydali v novembri 2023 nový album s názvom Krehkosť, ktorý celý vznikal v zrube pod Tatrami. Organicky, bez príprav, nahrávaný so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom sú piesne o intimite, kráse ale aj bolesti, krehkosti a pominuteľnosti momentov, ktoré žijeme.


Hudobná krehkosť zachytená bez príkras a filtrov. Základom minimalistických aranžmánov je klavír a spev, občas sa nenápadne ozve kontrabas, gitara a akordeón. V dvoch skladbách hosťuje český spevák a herec Ondřej Ruml. Katarína má za sebou tiež úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež.

Zaspievala si s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. Zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.