Späť

Koniec je blízko: Kolofón sa bude musieť postaviť hnusobe Koroňákovi!

Milí priatelia,

chceme veriť, že koniec striktných opatrení, na základe ktorých si kultúrny a kreatívny svet musel dať nútené, viac ako dvojmesačné prázdniny, sa pomaly víťazoslávne blíži.

Chceme vás ubezpečiť, že hneď ako to bude možné, vám budeme za zvýšených hygienických opatrení opäť postupne servírovať všetko, na čo ste u nás boli zvyknutí – kultúru, komunitné aktivity, záujmové kurzy a ďalšie spoločenské podujatia, ktoré posilňujú rozvoj našej občianskej spoločnosti.

Oslávme koniec s Kolofónom

Symbolicky sa chceme s touto jarnou karanténnou etapou rozlúčiť bábkovou divadelnou hrou Čert Kolofón a 3 kocky droždia, ktorá bude ešte odvysielaná na facebooku Cooltajneru – avšak exkluzívne a premiérovo pre vašich malých divákov, a to v utorok 19. mája 2020 o 17:00. Veríme, že následne od 20. mája nastane ďalšia vlna uvoľňovaní opatrení, do ktorej už budú spadať aj kultúrne a spoločenské podujatia.

A o čo v samotnej divadelnej hre pôjde?

O nič aktuálnejšie, ako o nedostatok droždia v rozprávkovom svete!

Ľudia nebrali ohľad na prírodu a zvieratá. Znečistili celý svet a za trest prišila na svet hnusoba – zlý čarodejník Koroňák. Pohybuje sa nebadane pomedzi ľudí, prináša skazu, ekonomickú depresiu a zasieva choroby. Nikto sa mu nedováži postaviť zoči voči, všetci zaliezli hlboko do svojich brlohov.

Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli. Čo je lepšie, ako celý deň v posteli vylihovať? Avšak netrvá dlho a aj jemu sa minie posledné droždie. Jeho žena Ježibaba ho pošle do sveta, aby priniesol aspoň tri kocky droždia, pretože ich malý syn Kolofón junior nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia nebudú.

Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu, a nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!

Divadelné predstavenie môžete podporiť dobrovoľným vstupným


Máj ešte opatrne, jún už dúfame normálne

Po očakávanom uvoľnení opatrení, ktoré by malo nastať 20. mája, plánujeme koncert hudobníka Chrisa Ellysa. Ten by sme radi uskutočnili ešte v priebehu mesiaca máj ako sme ho nastavili v pôvodnom dramaturgickom pláne. Veríme, že program na jún už bude prebiehať v štandardizovanom režime.

Zároveň finalizujeme podrobnosti k dvom letným denným táborom – aj tento rok sa môžete tešiť na Divadelný kemp a Akadémiu módy a dizajnu. O spustení prihlasovania vás budeme včas informovať.

Od soboty 9. mája otvorené Do-Zvu-Ki

Korona si vyžiadala aj zatváranie detských ihrísk, čo sa nevyhlo ani nášmu interaktívnemu priestoru Do-Zvu-Ki. Z rozhodnutia hlavného hygienika je však od soboty 9. mája opäť otvorené, avšak za istých pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať. Viac sa o nich dozviete v tomto článku>>>

Držme si priatelia palce, nech sme hlavne zdraví a nech sa čoskoro môžeme opäť vidieť všetci osobne pri podujatiach najrôznejšieho druhu 🙂

Tím Cooltajneru

Podujatia v KC Cooltajner podporuje z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom centra.