Späť

KC Cooltajner bude z dôvodu nariadení od 15.10. zatvorené až do odvolania

Milí návštevníci KC Cooltajner,

vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a momentálne nariadenia krízového štábu, bude kultúrne centrum Cooltajner od štvrtka 15. októbra 2020 zatvorené až do odvolania.

Úrad verejného zdravotníctva k hromadným podujatiam zatiaľ zverejnil nasledujúce informácie:

HROMADNÉ PODUJATIA

  • Zakazujú sa všetky hromadné podujatia, výnimku budú mať sobáše, krsty a pohreby, pričom bude pre nich platiť obmedzenie 1 osoba na 15 štvorcových metrov v interiéri; v exteriéri bude nutné dodržiavať dvojmetrové rozostupy, pričom počet účastníkov nebude obmedzený.
  • Výnimka bude rovnako platiť pre zápasy profesionálnych líg (futbal, hokej, volejbal, basketbal, hádzaná – 1.liga), ktoré sa však budú musieť konať bez účasti divákov, hráči budú pravidelne testovaní na COVID-19
  • Ostane zachovaná výnimka zhromaždení zvolaných na základe zákona (mestské a obecné zastupiteľstvá, schôdze parlamentu, súdy) za dodržiavania nastavených protiepidemických opatrení.

Hlavný hygienik Ján Mikas k pripravovaným opatreniam vyhlásil: „Opatrenia sme sprísnili v činnostiach, ktoré nie sú pre náš každodenný život nevyhnutné, no v súčasnej situácii ich možno považovať za rizikové z pohľadu šírenia COVID-19. Aktuálna, zhoršujúca sa epidemiologická situácia si vyžaduje proaktívne a nie reaktívne kroky. Aby sme znížili riziko šírenia nového koronavírusu, potrebujeme znížiť mobilitu a stretávanie sa ľudí, čo navrhovanými prísnejšími opatreniami dokážeme zabezpečiť.“

Od štvrtku sa tak ruší všetok pripravovaný program a pravidelné kurzy. Za neuskutočnené podujatia vám budú peniaze vrátené na účet ticketovou spoločnosťou.

Kompletný zoznam opatrení zatiaľ nie je zverejnený, ako informoval ÚVZ, na opatreniach sa v súčasnosti pracuje a budú zverejnené po ich sfinalizovaní, najneskôr v stredu 14.10.2020. Opatrenia by mali platiť do času, kým sedemdňový kĺzavý medián nedosiahne hranicu 500.

Ospravedlňujeme sa vám za komplikácie a zároveň nás vzniknutá situácia mrzí. Veríme, že pre vás budeme môcť opäť čoskoro otvoriť.

Tím Cooltajneru