Späť

Je tu jarná Zóna bez peňazí: Peňaženku nechaj doma, príď nakúpiť zadáča

Zóna bez peňazí sa stala v Považskej Bystrici vyhľadávanou aktivitou, kde si každý môže prísť vybrať nové veci do svojho šatníka, vymeniť ich, prípadne len odovzdať nadbytočné šatstvo.

Cooltajner organizuje Zónu bez peňazí dvakrát za rok, spravidla sa nám osvedčil jarný a jesenný termín, kedy dochádza k najväčším presunom v šatníkoch.

V piatok zber, v sobotu nákup so 100% zľavou

Zóna bez peňazí sa uskutoční v priestoroch kultúrenho centra Cooltajner /veľká a malá sála za kaviarňou Koridor/, vedľa domu kultúry, alebo ak chcete, oproti železničnej stanici. Na mieste kde netreba peňaženku vás radi uvidíme už 15. apríla 2023 v čase od 8.00-17.00 hod. Zber šatstva bude prebiehať deň vopred, a to dňa 14. apríla 2023 v čase od 16.00-19.00 hod.

Šetrite na dovolenku, nakúpte zadarmo

Z roka na rok kladieme do popredia význam recyklácie a opakovaného využitia vecí. Najmä oblečenie je spotrebný tovar, ktorý v šatníku meníme alebo z rôznych dôvodov vyraďujeme. V dnešnej dobe už nemá význam hovoriť iba o sociálnom význame tejto aktivity. Oblečenia, ktoré k nám ľudia na Zónu bez peňazí nosia, je veľké množstvo, je v zachovalom stave, moderné, častokrát s visačkami.

Príďte si vymeniť alebo doplniť šatník alebo sa len pozrieť akú má atmosféru takáto akcia. Ušetrené financie za „nové“ kúsky oblečenia je možné využiť mnohými spôsobmi, napríklad na blížiace sa dovolenkové obdobie.