Späť

Dobré správy! Cooltajner zabodoval, budúci rok nás toho čaká ešte viac

Projekt Cooltajner je tu od roku 2015 ako stabilný kultúrotvorný a spoločenský prvok Považskej Bystrice. Na počiatku nápad Moniky Bandúrovej na rozprúdenie leta v našom meste sa časom vďaka desiatkam dobrovoľníkov, podporovateľov, sponzorov a nadšencov z radov Považskobystričanov rozrástol do stáleho kultúrneho a spoločenského centra na Považí.

Stará-nová sála = nový impulz 

Uplynulý rok bol bohatý na prírastky. Vďaka generálnemu partnerovi, Fondu na podporu umenia, ktorý podporil vznik kultúrneho centra Cooltajner z verejných zdrojov, a hlavnému partnerovi, spoločnosti Megawaste Slovakia, sa tento projekt dostal do novej roviny.

Stále zázemie v obnovenej komornej sále domu kultúry poskytlo možnosti na nové kultúrne a spoločenské podujatia, nové dimenzie rozvoja umenia, komunity, spoločenských väzieb, vzdelávania a budovania verejnosti prospešných projektov.

Za päť rokov cez 500

Za uplynulý rok sa toho podarilo naozaj mnoho: desiatky koncertov, divadelných predstavení, umeleckých workshopov, filmových premietaní, vernisáží. Ale aj vzdelávacích podujatí, spoločenských akcií, pravidelných komunitných stretnutí, záujmových umeleckých krúžkov, pripomienky vzniku Strojární v spolupráci s Veteránklubom Manín, 30. výročia Nežnej revolúcie, ale aj smutných udalostí z februára 2018. Tiež sme usporiadali regionálne festivaly Jeden svet, Odpoviem ti piesňou, dvojdňovú Noci divadiel, v spolupráci s Považskou knižnicou Noci literatúry, ako aj Akadémiu módy, Divadelný kempu a vznik dokonca Akadémie pre seniorov…

Je to už päťročná jazda, vďaka čomu Cooltajner obohatil Považskú Bystricu viac ako päťstovkou podujatí, kam si našlo cestu cez 45 tisíc návštevníkov. Veľká vďaka preto patrí každému partnerovi, dobrovoľníkovi, divákovi, každému, kto Cooltajner za ten čas poctil svojou návštevou!

Dobré správy pre rok 2020: Cooltajner porastie!

Sme preto nesmierne radi, že dôveru nezískavame len u návštevníkov, ale aj u našich hlavných partnerov. S radosťou vám teda môžeme oznámiť, že Fond na podporu umenia podporí Cooltajner aj v nasledujúcom roku a podporu oproti tomuto roku na budúci zvýšil o celú jednu tretinu! Veľmi si to ceníme a vážime, ale preto chceme teraz poprosiť o podporu aj vás.

Adoptuj si svoju stoličku, uži si Cooltajner jak KRÁL

Podmienkou na pridelenie grantu z Fondu na podporu umenia je aj spoluúčasť samotného žiadateľa, čím sa sleduje schopnosť finančnej participácie na projekte. My sme sa pre tentokrát rozhodli poprosiť o pomoc najskôr vás – našich návštevníkov, pred ktorých predstupujeme s ponukou, ktorá sa neodmieta 😉

Od dnešného dňa si môžete adoptovať svoju stoličku, ktorá vám zaručí vstup na všetky kultúrne podujatia v KC Cooltajner v roku 2020. Je to ideálny vianočný darček pre vás či pre vášho blízkeho, ktorým si zaručíte abonentské vstupné na pripravované podujatia. Stoličiek určených na adopciu je presne 50, každá ma svoje číslo a po jej osvojení ju bude navyše zdobiť vaše meno ako hrdého podporovateľa rozvoja kultúry, umenia, spoločenského a komunitného života v našom meste. Okrem toho bude vaše meno zapísané na nástenku vďaky umiestnenú v KC Cooltajner. Cena osvojenia stoličky na kultúrne podujatia v roku 2020 v KC Cooltajner je 100 eur. Neváhajte, bude to stáť zato 😉

Ako si adoptovať stoličku?

Princíp adopcie je jednoduchý:

Na číslo účtu OZ Cooltajner:

SK43 7500 0000 0040 2301 0058

pošlite sumu:

100 eur

do správy pre príjemcu napíšte:

DAR_MENO_PRIEZVISKO_0900123456 (vaše telefónne číslo)

Po novom roku vás budeme kontaktovať s poďakovaním a ponukou výberu farby a čísla stoličky 🙂

Krásne, pokojné a všetko dobré

Na záver roka 2019 sa vám chceme poďakovať za vašu priazeň, za Vašu snahu či pomoc, za všetko, čím pomáhate rozvíjať naše mesto aj obyčajnou návštevou. Možno sa to nezdá, ale aj to je veľký krok, ktorým dokážete veľmi pomáhať. A my sa z toho tešíme a veľmi pekne ďakujeme.

Tiež by sme chceli poďakovať všetkým partnerom, podporovateľom, dobrovoľníkom a spoluorganizátorom – bez vašej pomoci by sme nikdy neboli tam, kde sme. Vďaka!

A na záver, všetkým krásne, pokojné a požehnané Vianoce a v novom roku 2020 prajeme, nech sa vám splnia všetky pekné želania 🙂 A teraz už choďte adoptovať stoličky 😀