Späť

Cooltajner usporadúva swingový BÁL v štýle prvej republiky

Občianske združenie Cooltajner vás srdečne pozýva na 1. považskobystrický mestský VINTAGE BÁL, ktorý sa uskutoční v estrádnej sále domu kultúry dňa 22. februára 2020 o 19:00. Vstupenky sú už v predaji, ich počet je limitovaný, preto určite zbytočne neváhajte.

Takýto bál ste ešte nezažili

Cooltajner vôbec po prvý raz organizuje dlho žiadaný reprezentačný ples. Ako je nám však vlastné, aj ten pojmeme poriadne netradične 🙂 Garantujeme vám, že takýto bál ste ešte určite nezažili. Hlavnou hviezdou večera bude Big Band Orchestra – viac ako 20 členné hudobné teleso, ktoré sa postará o skvostný hudobný zážitok. Ale pekne poporiadku 🙂

Vrátime sa v čase

Drvivá väčšina plesov volí štandardný protokol a priebeh, my sme sa rozhodli, že cooltajnerovský bál v mnoho ozvláštnime. Tým azda prvým a najdôležitejším je celý motív plesu – vrátime sa v ňom späť v čase o takmer sto rokov – do čias prvej Československej republiky, do doby, keď to v podnikoch žilo swingom, dobrou jazzovou hudbou, voňalo cigarami, k dámam patrili honosné šperky, čelenky do vlasov a žiadnemu gentlemanovi nechýbal na hlave klobúk.

Dress code = jedine vintage 

Oblečenie na bál je teda pomerne zrejmé – dámy môžu zvoliť namiesto tradičných škrobených rób aj odvážnejšie koktejlové šaty, vzorované pančušky, rozhodne by nemali chýbať čelenka, rukavičky či výrazný šperk. Možností je nespočet a veríme, že si túto časť prípravy dámy patrične užijú.

Gentlemani by rozhodne mali staviť na frak alebo smoking, no v krajnom prípade si vystačia aj s klasickým oblekom. Čím však starosvetskejší nádych bude mať, tým lepšie. Určite by nemal chýbať klobúk, výrazná viazanka, šatka či motýlik, rovnako tak traky a hodinky. Povolené sú aj vestičky, rukavice, paličky a ďalšie doplnky (viac inšpirácií na fotografiách).

Hudba = jedine dobrý band

Ďalšou lahôdkou na cooltajnerovskom bále bude hudba – stavili sme na to najlepšie, čo môže dotvoriť skutočnú prvorepublikovú atmosféru. Ako hlavný hudobný hosť bude večerom sprevádzať Big Band Orchestra v zložení viac ako 20 hudobníkov, hudobníčok a spevákov, ktorí nás bálom prevedú až k polnočnej tombole. V ich podaní zaznejú tie naozaj kultové okrídlené muzikantské stariny, ale aj súčasné hity upravené do nezabudnuteľnej podoby. V prestávkach si môžu návštevníci užiť jazzovú muziku vo foyer a živú klavírnu hudbu v kafetérii, či už pri rozvoniavajúcej káve alebo ostrejšom koňaku.

Bude klasika, aj menšie prekvapenia

Počas bálu sa môžete tešiť aj na klasiku vo forme tematického fotokútika, občerstviť sa budete môcť počas celovečerného bohatého rautu. Špecialitkou cooltajnerovského bálu bude aj ochutnávka vína so someliérom, pre toho, kto vínu neholduje, bude pripravený aj pivný BeerPoint. V cene vstupenky je aj káva alebo čaj podľa svojho výberu v kaviarni. Pre gentlemenov bude pripravený naviac fajčiarsky kútik a možnosť zakúpenia cigár. O polnoci bude pripravená tradičná tombola, ktorej výťažok poputuje na rozvoj kultúrnych aktivít v KC Cooltajner.

Veľká vďaka patrí hlavnému partnerovi KC Cooltajner – Fondu na podporu umenia, ktorý tento hodnotný umelecký večer podporil z verejných zdrojov.

Kvôli vstupenkám nemusíte nikam chodiť

Vstupenky na ples kúpite z pohodlia svojho domova, nemusíte nikam chodiť. Prostredníctvom aplikácie nižšie na tejto stránke si vyberte počet kusov pri preferovanom stole, zaplaťte kartou a vstupenky vám prídu priamo na váš mail. Pri vstupe na bál stačí ukázať vstupenku zo svojho smartfónu, na základe ktorého vám hostesky uložia do šatne vaše zvršky. Cena jednej vstupenky je 39 eur.

Čo všetko je v cene vstupenky:

  • v prvom rade kvalitná hudobná produkcia (Big Band, Jazzová muzika, klavírna hudba, DJ)
  • welcome drink
  • občerstvenie formou celovečerného bohatého rautu
  • káva alebo čaj podľa vlastného výberu
  • minerálna voda počas celého večera
  • víno alebo pivo podľa vlastného výberu (fľaša vína alebo tri pollitre českého piva)
  • šatňová služba
  • fotokútik

VSTUPENKY SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ TU>>