Späť

Aspoň malá náplasť za Noc divadiel pre najmenších: Kráska a zviera už túto sobotu

Milí priatelia, po dlhšej prestávke sme nesmierne radi, že sa do priestorov KC Cooltajner opäť vracia živá kultúra. Už túto sobotu sa o 16:00 predstaví naživo Divadlo Na Hojdačke so svojou hrou pre najmenších – Kráska a zviera.

Malá náplasť za Noc divadiel

Mala to byť veľkolepá sobota – presne v tento deň sme mali v pláne tohtoročnú Noc divadiel. Korona to však zariadila inak, a tak z medzinárodného podujatia ostali len fragmenty. Sme však nesmierne radi, že program budeme môcť priniesť aspoň tým najmenším.

V sobotu 21. 11. 2020 sa teda na doskách Cooltajneru predstaví dobre známa dvojica dievčat z Divadla Na Hojdačke a tentoraz deťom zahrajú dobre známu rozprávku Kráska a zviera. Aj napriek uvoľneniu niektorých opatrení dávame do pozornosti tie ostatné, ktoré pre zamedzenie šírenia nákazy platia aj naďalej.

Čo je nevyhnutné dodržať

Počet miest je limitovaný na 50 účastníkov, vstupné je 1 euro na osobu bez rozdielu veku. Sedenie je zabezpečené šachovnicovo, počas predstavenia je nevyhnutné prekrytie dýchacích ciest, dezinfekcia rúk pri vstupe. Zároveň prosíme, aby sa predstavenia zúčastnili výhradne zdravé osoby, alebo osoby, ktoré v ostatných dňoch neprekonali žiadne respiračné ochorenie. Pri vstupe bude návštevníkom v súlade s nariadením hlavného hygienika bezdotykovým teplomerom meraná telesná teplota.

Legenda rozprávok: Kráska a zviera (o hre)

S pôvodnou starofrancúzskou rozprávkovou témou sa v našich končinách popasovali Pavol Dobšinský, Božena Němcová, aj František Hrubín. Dodnes sa dočkala mnohých filmových a divadelných spracovaní. Pre jej nadčasovosť a aktuálnosť sme sa ju rozhodli inscenovať aj v Divadle na hojdačke. Od r.2013 sme odohrali vyše 270 repríz.

Na scéne sa pohybujú metrové javajky, ktoré v dynamických pasážach striedajú činoherné rozprávačské party a veselé pesničky. Nechýba ani interaktívna komunikácia s divákmi.

  • Scenár, réžia, scénografia: Lucia Lasičková
  • Dramaturgia: Michal Legíň
  • Bábky: Lucia Lasičková
  • Hudba: Lukáš Cintula Texty piesní: Michal Legíň, Lucia Lasičková
  • Hrajú: Barbora Marcinová, Alexandra Nečesaná / Alena Vojtekováň
  • Dĺžka predstavenia: 45 min, vhodné pre divákov 3-10 rokov.
Toto podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.