Späť

Ani tento rok na jarmoku nebude chýbať náš dobročinný bazár

Dobročinný bazár a jeho myšlienka charitatívnej podpory sa na Považskobystrickom jarmoku
zopakuje po šiestykrát.

Náš stánok je zaujímavý aj tým, že cenu si určuje sám kupujúci. V tomto roku sa financie rozdelia medzi OZ Zdravá duša, poskytujúce ergoterapiu a možnosť stretávania pre ľudí s duševným ochorením na kúpu stroja SIZZLIX, určeného na kreatívne tvorenie a KC Cooltajner. Obidve občianske združenia pôsobia lokálne v Považskej Bystrici.

KC Cooltajner organizuje Akadémiu pre seniorov a radi by sme podporili z prostriedkov bazáru aj deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, aby sa mohli zúčastniť letného tábora alebo workshopu počas roka.

Čo môžete v našom stánku nájsť?

Predovšetkým originály, keďže každá vec je iná :), a veci, ktoré majú svoju osobitnú históriu. Často s darovanou vecou prichádza aj jej príbeh, kus rodinnej histórie a my, ak o nej vieme, vám ju radi prezradíme.

Počas celého roka zbierame veci, ktoré ľudia už nevyužívajú, ale stále sú funkčné a je škoda, aby skončili v smetnom koši. Môžu poslúžiť alebo potešiť druhých. Ide o dekoračné predmety, pomocníkov do domácnosti, kuchynské náčinie, riad, sklo, hračky – všetko okrem oblečenia, topánok, kabeliek a plyšákov. Ak by ste ešte chceli venovať do bazára vami nevyužívané predmety, radi sa ich ujmeme.

Kontaktovať je možné Evu Čičkánovú, t. č. 0917 729 967.

Keďže organizujeme rôzne ďalšie akcie spojené s redistribúciou a recykláciou tovaru, ako je Zóna bez peňazí alebo swapy – výmeny oblečenia, ľudia si niekedy zamieňajú charakter Dobročinného bazára. Na októbrovej Zóne bez peňazí je možné bezodplatne si vybrať z vyložených odevov a kuchynských potrieb, na Dobročinnom bazári si však cenu určuje kupujúci.

Z roka na rok máme čoraz viac predmetov, ktoré sú nové, nikdy nepoužité. Najmä pri takýchto bude na základe minulých skúseností cenu určovať obsluha stánku, aby boli predané aspoň za pomernú časť svojej hodnoty. Vôbec nemusíte mať obavy, ide predovšetkým o bazár, blšák, vaše potešenie zo staronovej veci,  našu radosť, že tovar dostal druhú šancu, ale najmä o finančnú podporu tým, ktorí ju veľmi potrebujú. Nech sa páči, príďte si niečo pekné vybrať do stánku Dobročinného bazára!