Späť

Akadémia seniorov 2023: V aktuálnom semestri sú dostupné tieto kurzy

Akadémia pre seniorov má ďalšie pokračovanie. V jarnom semestri je možné zapísať sa do nasledujúcich kurzov:

Literárno-vzdelávací kurz ”Spoznaj svoj región” II. (pondelok 10:30)

  • Voľné pokračovanie kurzu, ktorý v spolupráci zabezpečujú knihovníčky z regionálneho oddelenia Považskej knižnice v Považskej Bystrici Andrea Smolková a Antónia Šaradinová. Kurz sa venuje regionálnej histórii, dejinám, literatúre a autorom, ktorí v oblasti nášho mesta pôsobili či pôsobia. Nie je potrebné absolvovanie prvej časti kurzu z jesene 2022.

Angličtina 1 – Learn & Grow (utorok 08:30)

  • Kurz je určený pre záujemcov, ktorí sa chcú naučiť základné slová a komunikačné frázy v angličtine, ktoré môžu zužitkovať pri cestovaní do zahraničia. Kurz vedie Katarína Jurdíková. Nie sú potrebné žiadne predošlé skúsenosti s anglickým jazykom.

Angličtina 2- Learn & Talk  (utorok 09:45)

  • Kurz je určený pre záujemcov, ktorí už majú základné skúsenosti s anglickým jazykom a chcú začať jazyk trénovať v jednoduchých konverzáciách. Kurz vedie Katarína Jurdíková. Pre kurz sú potrebné základy anglického jazyka.

Základy tancov a pohybové aktivity (streda 09:00)

  • Kurz je určený pre všetkých, ktorí majú radi či potrebujú pohyb, zároveň im robí tanec radosť alebo by sa chceli naučiť základné kroky rôznych tancov – od spoločenských až po latino. Kurz vedie Marta Majerčík. Predošlé skúsenosti s tancom nie sú potrebné.

Fitness centrum pre mozgové závity (streda 10:30)

  • Kurz je určený pre všetkých, ktorí majú radi rébusy, krížovky, kvízy či podobné televízne relácie, v ktorých sa trénuje pamäť, vedomosti a ľahké logické zručnosti. Kurzom sprevádza Zdenka Špaková. Špeciálne zručnosti pre kurz nie sú potrebné.

Komunikácia a spoločenská etiketa (štvrtok 08:00)

  • Kurz je určený pre všetkých záujemcov, ktorých zaujíma spoločenská komunikácia, jej formy a pravidlá, taktiež pravidlá správania sa v spoločnosti, pravidlá stretávania, stolovania a spoločenských udalostí. Kurz vedie Tomáš Bořuta. Nie je podmienkou absolvovanie jesennej časti.

Joga na stoličke (štvrtok 09:30)

  • Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo najmä pre svoju chrbticu a zdravotný stav. Stoličková joga je uspôsobená pre cvičenie v sede a zameriava sa najmä na vrchnú časť tela vrátane krčnej chrbtice. Kurz vedie Iveta Sudorová. Predošlé skúsenosti nie sú potrebené.

Zápis do kurzov prebehne v pondelok a utorok 6. a 7. februára 2023 od 10:00 do 11:00 v malej sále kultúrno-vzdelávacieho centra Cooltajner. Kurzovné je 1 euro za jednu vyučovaciu hodinu, platí sa vopred celý kurz – čiže 8 kurzových hodín v sume 8 eur. V cene je zahrnuté drobné občerstvenie počas kurzu (káva, čaj, citrónová voda).