Späť

Akadémia módy 2022: Raňajky u Tiffanyho a Street Fashion – prihláste sa už teraz!

Kultúrne centrum Cooltajner ponúkne aj počas tohto leta denný tábor pre deti a mládež dobre známy ako Akadémia módy a odevného dizajnu, zameraný na odevný dizajn a módne návrhárstvo.

Akadémia módy a odevného dizajnu sa tento rok uskutoční v termíne od 25. do 29. júla 2022, a to pre deti a mládež vo veku 9 – 18 rokov.

Akadémia bude prebiehať formou denného dochádzania do Kultúrneho centra Cooltajner od 8:30 do 15:30, bude vedená skúsenými lektorkami v danom odbore, s pomocou asistentiek venujúcim sa príslušnému umeleckému zameraniu.

Prihlasovanie prebieha prostredníctvom tohto formulára>>>>


Počas tábora bude zabezpečené:

  • lektorský dohľad,
  • materiál a pomôcky
  • strava trikrát za deň (desiata, obed, olovrant)
  • celodenný pitný režim
  • profi vizáž/líčenie
  • fotograf.

Prihlásiť ašpiranta do Akadémie módy môže len zákonný zástupca prostredníctvom prihlasovacieho formuláru, ktorému bude zaslaná záväzná prihláška s výzvou na úhradu účastníckeho poplatku.

Cena Akadémie je vzhľadom na materiálovo technické zabezpečenie nasledovné: 109 eur/osoba (vytvorený model ostáva účastníkovi tábora vo vlastníctve). Rodičia si môžu na tábor uplatniť rekreačný poukaz, k čomu bude vystavená faktúra.

Tento rok Raňajky u Tiffanyho a Street Fashion

Akadémia módy bude mať v našom meste už 5. úspešné pokračovanie, aj tentoraz pod vedením skúsených dizajnérok a módnych návrhárok Lenky Krivej a Saši Rosiny.

Pod vedením lektoriek bude počas tábora hlavnou náplňou oboznámenie sa so základmi návrhárstva, súčasnými odevnými trendmi, upcyklačnými postupmi, navrhnúť vlastnú dizajnovú kolekciu a spoločne ju zhotoviť. Akadémia bude zavŕšená módnou prehliadkou s profesionálnym fototermínom, aj tento rok všetky vytvorené kúsky ostávajú po skončení Akadémie ich tvorkyniam.


Tento rok bude Akadémia vzhľadom na skúsenosti a zručnosti rozdelená na dve vekové kategórie:

  • Mladšia kategória: do 12 rokov vrátane – zadanie kolekcie je pod názvom Street Fashion. Jej tvorkyne budú pracovať s teplákovinou a voľnejším štýlom, ktorý je dnes pre svoju pohodlnosť veľmi obľúbeným segmentom módy najmä u mladých ľudí.
  • Staršia kategória: Od 13 rokov vrátane – zadanie kolekcie je pod názvom Raňajky u Tiffanyho. Jej tvorkyne budú pracovať na vytvorení štýlovej čiernej kolekcie, doplnenej vlastnoručne vyrobenými šperkami, podčiarkujúc ženskú krásu.

Uzávierka prihlášok do oboch táborov je 30. júna 2022, v prípade väčšieho záujmu uprednostníme skôr registrovaných uchádzačov. V prípade otázok sa na nás neváhajte obracať prostredníctvom mailu cooltajner@gmail.com.

Aj tento projekt sa nám darí realizovať vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý nás podporil z verejných zdrojov.

Prihlasovanie prebieha prostredníctvom tohto formulára>>>>